Hosting ve Domain Firması TavsiyeMerhaba arkadaşlar bugün sizlere domain ve hosting firmalarından biraz bahsedeceğim tabiki kullandığım firmalar olacak ve aynı zamandada tavsiye ettiğim firmalar olacaktır hemen konumuza geçelim.


Hemen Hosting Firmamız İle Başlayalım.

1- Hosting Firması Olarak Kesinlikle Hosting.com.tr 'yi Tavsiye Etmekteyiz.

2- Domain Firması Olarak Tavsiye Ettiğimiz Firmalar İse İHS , ve ALASTYR 'dir.


Peki Neden Bu Firmaları Tercih Ediyoruz ? 

Hosting.com.tr Genellikle Linux Hosting Kullanıyoruz 1,5 Yıl Gibi Bir Süredir Belkide Daha Fazla Süredir Hosting.com.tr'den Hosting Kullanmaktayım,Şu ana kadar 1 kere suspended yemedim veya sitem kapanmadı Günlük 5K Ziyaretçi Gördüğüm Halde, Hosting'de CPU %'sine Çok Önem Vermeniz Gerekmektedir, Tavsiye Ettiğim Firmada %100 Cpu Oranı Var Ve Bu Yüzden Sorunsuz Bir Şekilde Hosting'imizi Kullanıyoruz.


Not : İlk Site Kurmaya ve Hosting Bakmaya Başladığımda ve Bilindik Bir Firmadan Yıllık Olarak Hosting Aldım %20 Cpu İzni Veriyormuş,site 16-17. günde 1K Hit Gelmeye Başladı Site Suspended Yedi ve Site Askıya Alındı(Yani Anlıyacağınız Yıllık Hosting Aldım 15-20 gün Kullandım). Bunu Yaşamamanız İçin Lütfen CPU Oranına Önem Veriniz.


Domain Firmalarına Gelecek Olursak 


Şöyleki İHS Çok Bilindik Domain Firmasıdır Keza Alastyr ve Hosting.com.tr'de Öyle,Şu Ana Kadar Tavsiye Edenlerin Tavsiyelerine Uyarak Yola Devam Ettik Domain Konusunda 1 Kere Bile Sorun Yaşamadım Yaşasam Bile Destek 7/24 Aktif, Domain Firması Konusunda Pek Problem Yaşamazsınız(Yabancı Firmaları Kullanmadıkça)

Ayrıca Hosting.com.tr'de Whois Bilgilerini Saklamak Ücretsiz Bundan Sonra Domainimi ve Hosting'imi Oradan Almayı Planlıyorum.


GoDaddy İlk Alışınızda Domaini Çok Uygun Fiyata Vermekte Fakat

2. Yenilemede Bu Fiyat Bi Hayli Artmaktadır Bu Yüzden Şöyle Anlatayım "Tutar Belki" Dediğiniz Siteler Kuracak İseniz Kesinlikle Domain Konusunda Godaddy Tavsiye Edebilirim.Fakat Devam Ettirmeyi Düşündüğünüz Projeler Var İse Kesinlikle Tavsiye Etmem.

Not : Domain Tavsiye Ettiğim Firmalardan Hosting Almadım Bu Yüzden Ben Tavsiye Etmem Fakat Denemek İsterseniz Deneyebilirisiniz.
Hiç yorum yok

Yayın Üstü Reklam

Yayın Altı Reklam