Samsung Galaxy S9’da Ekrana Gömülü Parmak Okuyucusu Olacak!Ekrana gömülü olarak ve görüntüye engel teşkil etmeden çalışan parmak izi sensörü , Firma Note 8 için yetiştiremediği parmak izi teknolojisini, Galaxy S9'u için kullanacak Gibi Görünüyor.

Ekran gövde oranını arttırmak amacıyla cihazın ön yüzünde ekran dışında bulunan diğer donanımların ekran içerisine kaydarılması merakı, iPhone için yapılan konseptlerle başladı. Son haftalarda Android’in kurucusu Essential Phone’unu, ilginç tasarıma sahip ön kamerasıyla birlikte gördük. Ardından gözler, bir amiral gemisi daha çıkarma teleşında olan Samsung’a çevrildi.


Samsung görünüşe göre Galaxy Note 8'deki 'ekrana gizli parmak izi okuyucu' özelliğini önümüzdeki yıllara erteledi. Samsung’a yakın kaynaklara göre bunun nedeni, ekrandaki parmak izi okuyucunun olduğu bölgede parlaklığın diğer kısımlara göre daha çok olması. Başka bir deyişle donanımda var olan stabilizasyon sorunu ne yazık ki Note 8 özelinde ekrana gömülü sensörden vazgeçilmesine sebep oldu. 

Samsung’un önümüzdeki yıl çıkartmayı planladığı Galaxy S9 Bu Eylül ayında Berlin’de gerçekleştirilecek IFA konferansında tanıtılması beklenen Note 8’in yerine, söz konusu gömülü sensör için Galaxy S9'un aha uygun olduğu söyleniyor ve analistler, Samsung’un ilgili parlaklık sorununu bir sonraki amiral gemisi için ancak çözebileceğini söylüyorlar.

www.uzunlarpc.net


Hiç yorum yok

Yayın Üstü Reklam

Yayın Altı Reklam