Twitter, Lite Mobil Sürümünü Yayınladı!Türkiye’de internetin kanı hızından hepimiz şikayetçiyiz. Yine de, beterin beteri var ve her yer günlük gülistanlık değil. Bunun bilin Twitter, internet hızı kaplumbağayla yarışan ülkeler için yeni bir adım attı ve Lite mobil sürümünü yayınladı.


Lite mobil sürüm; dilerseniz grafiklerin kalitesini düşürebileceğiniz veri paketinden tasarruf edebileceğiniz bir mobil tema işlevi görecek. Üstelik Lite sürüm sayesinde Android & iOS cihazlarda veri tasarrufu yapabilecek. Yok hala antenli bir telefon kullanıyorsanız internet tarayıcısı ile artık Twitter’ın Lite sürümünü de ziyaret edebilirsiniz haberiniz olsun.


Twitter, Lite sürümünü mobile.twitter.com üzerinden global olarak yayına aldı. Tasarımıyla da Lite sürümün mobil uygulamalara benzediğini söylemek mümkün. Lite sürümün en büyük hikayesi şimdilik ayarlar menüsünden aktif hale getirebildiğiniz Veri Tasarrufu (Data Saver) modu olacak. 

Kaynak : https://wmaraci.com

3 yorum:

  1. vallah bende twitter kullanıyorum ama ilk zaman kullandığımda zordu ama şimdi herkez twitter kullanıyor vede daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum

    YanıtlaSil
  2. Artık en çok tercih edilen uygulamalar verilerini en aza indirmeye çalışıyorlar. Çünkü insanların kotalarını hızlı tüketmeden sosyal platformlarda kalmasını istiyorlar. Çok iyi düşünülmüş bir durum ben ilk önce facebook'ta görmüştüm.. Güzel bilgi olmuş elinize sağlık.

    YanıtlaSil
  3. bende twitter lite kullanıyorum veri kullanımı azaldı iyi bir uygulama olmuş

    YanıtlaSil

Yayın Üstü Reklam

Yayın Altı Reklam