Tüm Dünyanın En Hızlı İnternetinin Kullanıldığı 5 Şehirİnternet bir gün gerçekten sona erer mi bilmiyorum ama eğer erecekse de bu listedeki şehirlerin birinde en azından bir kaç gün takılmak istiyorum. Sayfaların tek click ile açılmasını, 1080p’nin sadece 1080 tane p harfinin yan yana koyulduğu bir caps olmadığını görmek, deneyimlemek istiyorum. Tamam, belki bu listedeki şehirler kadar hayvani internet hızımız olmayacak. En azından ölmeden önce bu listedeki şehirlerin internet hızının yarısı kadar hızımız olsun istiyorum;

1- Seul

Güney Kore’nin başkenti olan Seul’da 2016 yılında ortalama 26.1 Mbps internet hızı değeri elde edilmiş. Bu şehirdeki bazı kullanıcıların internet hızıysa tam 1.5 Gbps (Gigabit per second) civarına denk geliyor.


2. Hong Kong

Çin’in finansal gücünün vücut bulmuş hali olan Hong Kong’un da ortalama internet hızı 21.9 Mbps civarında seyir ediyor.


3. Singapur

Singapur’un lakabının tam teknolojik ülke olduğunu biliyor muydunuz? İnternet açısından bir çok yeni girişim çıkartan ve ticaret başkentlerinden kabul edilen Singapur’un ortalama internet hızı 20.2 Mbps


4. Tokyo

Japonya’nın en kalabalık ve göz bebeği metropolünde de internet hızı ortalama 19.6 Mbps civarında ölçümlenmiş.


5. TayvanBelki listenin en şaşırtıcı isimlerinden olabilir ancak Tayvan ismini duyduğunuzda kafanızda en yanlış şekillenen ülkelerden biri. Tayvan’daki internet kullanıcılarının ortalama hızıysa 15.6 Mbps’e ulaşıyor.
Elbette burada belirtilen rakamların ortalama olduğunu belirtmekte fayda var. Örneğin Seul’da 1.5 Gbps gibi vahşet-ül dehşet internet hızı rakamlarına ulaşanlar da var.3 yorum:

  1. Umarım en kısa zamanda ülkemizde altyapı çalışamları olur ve daha verimli bir internet sağlanır.

    YanıtlaSil
  2. Gönül ister ki orada ülkemizin güzel bir şehrini görelim. Ancak 2018'de hayırlısı ila AKK kalkınca Allah'ın izni ile 1. sırayı biz kapacağız.

    YanıtlaSil
  3. Umarım bizde birgün bu sıralama içinde oluruz. Hiç umudum yok ama bir umut işte :)

    YanıtlaSil

Yayın Üstü Reklam

Yayın Altı Reklam