Hız Testi Yapabileceğiniz En iyi 3 İnternet Sitesi
Hız testi son zamanlarda internetinden şikayetçi olanların başvurduğu en net çözümlerden bir tanesi. Yazımızda, İnternet hızınızı test edebileceğiniz siteleri veriyoruz.


İnternet faturasını ödemedim İnternetim çok yavaşladı hurafelerini bir kenara bırakırsak (ki ben bu hurafeye inanırım) bağlantı hızını test edip indirme ve yükleme hızlarınızı online olarak kontrol edebiliyorsunuz.

Hızınız çok yavaş ise, bu kontrolü yaparak maksimum limitlerinizi görebilir ve işte bir terslik olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bazı durumlarda bilgisayara bulaşan virüs ve reklam kodları net hızını bayağı bir yavaşlatabiliyor.

Bu işlemde daha yakın mesafelerin daha hızlı sonuçlar verdiğinin altını çizelim ve listemize geçelim...


Bandwidth Place - bandwidthplace.comGüzel bir kilometre göstergesi ve renkli bir yapıda bir site. Öncelikle ping (yani tepkime-yanıt süresi) testi yapıyor. Daha sonra da diğer klasik testleri uygulayıp size sonuçları sunuyor. Ayrıca bu sitede servis sağlayıcı bilgilerinizi ve ip adresinizi de görebilirsiniz.speedtest - speedtest.netBilinen en yaygın sitelerden bir tanesidir speedtest. Geçmişten günümüze hizmetini sürdüren ve çoğu İnternet hizmet sağlayıcısının İnternet sitelerinde gömülü bir şekilde bulunan güvenilir bir servis.SpeedOf.mespeedof.meAdından da anlaşıldığı üzere benim hızım diyen bu site hızınızı ölçüyor. Ve sistemin en güzel yanı da html5 yapısını kullandığı için tüm sistemlerde çalışması. Yani herhangi bir flash veya java eklentisi gerektirmiyor.


Hızınızı, indirmede geçen zamanı ve diğer testleri bu sitede yapabilirsiniz.


Hiç yorum yok

Yayın Üstü Reklam

Yayın Altı Reklam