Android İşlemci Hızını Arttırma Ve Düşürme


No-Frills CPU Control İle Her Telefonda Muhteşem Şarj Tasarrufu [*Root]

Öncelikle Bu Yöntem İle Ben Neler Yaptığımı Anlatayım Ne Amaçla Kullandığımız Hakkında Bilginiz Olsun.

1-) Telefonumun Mobil AP'sini Açtığımda.Evet Arkadaşlar Önceden Telefonumun Mobil AP'sini Açıp Telefonumu Wi-fi Cihazı Olarak Kullanırken Yaklaşık 1 Saate Şarjım Bitiyordu Şarjımın Full Olmasına Rağmen.Ve Telefon Aşırı Derecede Isınıyordu.No-Frills CPU İle Telefonumun ;

Max. Frekansını 122 Mhz
Min. Frekansını 122 Mhz
Düzenleyicisini Powersave
Zamanlayıcısını Deadline Olarak Ayarlıyorum.

Ve 2 Saat Olmasına Rağmen %50 Şarj Bile Gitmedi.Ayrıca Telefon Eskisi Gibi Isınmadı.

2-) Dersteyken Telefonumu Yukarıda Belirttiğim Gibi Ayarlıyorum Ve Bu Sayede 2-3 Saat Boyunca Hiç Oynamadan Telefonun Şarjı %1 Değerinde Ancak Düşüyor.Normalde Olsa Telefonumu Kurcalamama Rağmen %20 Değerlerinde Şarj Gidiyordu.Belkide Daha Fazla.

3-) Mesajlaştığım Zaman Kullanıyorum.Benim Telefonumun Hızı Normalde 600 Mhz.Mesajlaşırken İkisinide 320 Mhz - Powersave'ye Alıyorum.Bu Sayede Fazla Takılmadan Mesaj Atabiliyorum.Eğer 320 Değilde 122'ye Alırsam Mesaj Yazarken Zorlanıyorum.Çünkü Çok Kasıyor.O Yüzden 320 İdeal.

4-) İnternette Tarayıcıyla Dolaşırken İkisinide 480 Mhz'ye Alıyorum.Powersave,Deadline İle İnternette Bile Tasarruf Yaparak Dolaşabiliyorum.

5-) Oyun Oynarken Telefonumu Overlock Sayesinde İkisinide 787 Mhz,Performance ve Zamanlayıcıyıda sio'ya Aldığım Zaman Önceden Kasan Oyunlarda Kasma %95 Oranında Azalıyor.Ve Ağız Tadıyla Oynuyabiliyorum.Özellikle Bu Yöntem ''Root Atıp Ne Yapacağım ki? Root Çok Gereksiz'' Diyen Kişilere Harika Bir Cevap Olur

Uygulama Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=it.sineo.android.noFrillsCPU&hl=trHiç yorum yok

Yayın Üstü Reklam

Yayın Altı Reklam